НОВОСТИ QdProfessional

Щодо сплати додаткового імпортного збору при тимчасовому ввезенні товарів

Департамент розвитку ІТ

В доповнення до службової записки від 25.02.2015 N 358/99-99-25-01-01-18 повідомляємо.
Щодо включення суми додаткового імпортного збору до суми фінансової гарантії.
Законами України "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року" та "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стабілізації платіжного балансу" запроваджено справляння додаткового імпортного збору у митному режимі імпорту.
Відповідно до зазначених Законів додатковий імпортний збір включено до переліку особливих видів мита, які є різновидом мита. Отже, у розумінні підпункту 27 статті 4 Митного кодексу України додатковий імпортний збір - це один із митних платежів.
Частиною першою статті 305 Кодексу встановлено, що у випадках, визначених цим Кодексом, виконання зобов‘язань осіб, що випливають з митних процедур, забезпечуються шляхом надання органам доходів і зборів забезпечення сплати митних платежів у способи, передбачені для відповідної митної процедури.
Згідно з частиною першою статті 308 Митного кодексу України розмір фінансової гарантії визначається органом доходів і зборів, виходячи з суми митних платежів, що підлягає сплаті при випуску товарів для вільного обігу на митній території України.
Таким чином, у разі надання митницям забезпечення сплати митних платежів способом фінансової гарантії у встановлених Митним кодексом випадках, сума додаткового митного збору включається до суми фінансової гарантії.
Щодо сплати додаткового імпортного збору при тимчасовому ввезенні товарів з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами.
Згідно з частиною другою статті 1 Закону України "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року" додатковий імпортний збір справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю.
Отже, при сплаті 3 відсотків від суми митних платежів сума додаткового імпортного збору не враховується. При цьому, у разі випуску товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, у вільний обіг на митній території України, додатковий імпортний збір справляється за ставками, встановленими статтею 4 зазначеного Закону України.
Щодо наведення у графі 47 митної декларації у митному режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування інформації про умовне нарахування додаткового імпортного збору.
Оскільки додатковий імпортний збір не справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі тимчасового ввезення, інформація про його нарахування у графі 47 митної декларації не наводиться.
Направляємо також таблицю з переліком нафтопродуктів, при митному оформленні яких додатковий імпортний збір не справляється (позначені кольором).

Додаток: на 4 арк.

В.С. Мальнов
В.о. директора Департаменту


Документ классифицирован в разделах :
4.4.  Таможенные сборы. Ставки



2023-03-09

NCTS: що мають знати іноземні компанії, які хочуть подавати декларації спільного транзиту для переміщення товарів в Україну


2023-03-07

Держмитслужбою реалізовано механізм подачі експортерами електронної заяви на видачу сертифікатів з перевезення товару EUR.1 або EUR-MED


2023-03-06

2.03.23 Засідання Практичного комітету Громадської ради при Державній митній службі України


2023-03-01

Доступно про всі спрощення для бізнесу у процедурі спільного транзиту (NCTS): як отримати та скористатися ними?