НОВОСТИ QdProfessional

НБУ зберіг вимогу до обов’язкового продажу надходжень валюти на рівні 50%

Національний банк України зберіг вимогу до обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 50%, до якого її було знижено у квітні цього року.

Нагадуємо, вимога до обов’язкового продажу надходжень встановлюється на шість місяців. Востаннє Національний банк переглядав цю вимогу наприкінці травня цього року, і вона була встановлена на рівні 50% з 16 червня до 13 грудня 2017 року включно.

Сьогодні Правління НБУ вважає за необхідне залишити вимогу без змін, оскільки наразі вона є ефективним інструментом забезпечення ритмічності надходжень іноземної валюти на міжбанківський валютний ринок і, відповідно, важливим для стабільності на валютному ринку.

Як і раніше, уповноважений банк має попередньо зараховувати надходження в інвалюті, на які поширюється вимога, на окремий рахунок "Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання". На наступний день після зарахування цих коштів на розподільчий рахунок банк повинен здійснити їх обов’язковий продаж без доручення клієнта.

Водночас розширено перелік операцій бізнесу, надходження за якими не є обов’язковими до продажу. Відтепер вимога не буде поширюватися на перекази, що були здійснені банком за рахунок власних (не куплених) коштів клієнта, які повертаються іноземним банком.

Як і раніше, інвалюта, яка була куплена і повернена, може бути використана клієнтом протягом семи днів після дня їх перерахування уповноваженим банком. На восьмий день після дня її перерахування такі надходження підлягатимуть обов’язковому продажу, за умови якщо не перевищено 10-денний строк використання резидентом купленої іноземної валюти, як це передбачено відповідним нормативно-правовим актом Національного банку України.

Рішення про збереження вимоги затверджено постановою Правління НБУ № 129 від 13 грудня 2017 року "Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень", яка набуває чинності з 14 грудня 2017 року та діє до 13 червня 2018 року включно.

    13.12.2017 прес-реліз

Документ классифицирован в разделах :
4.1.  Нормативные акты (законы, постановления, инструкции) о порядке начисления платежей
4.9.  Валютное законодательство. Валютный контроль2018-06-15

Можно ли после 01.07.2018 применять для табачных изделий акцизные марки старого образца  


2018-06-15

В текущей версии программы (18.26) доступны web-сервисы


2018-06-15

Відповідно до наказу Мінфіну 493 від 07 травня 2018року терміни введення нових рахунків переносяться на 2019 рік


2018-06-15

Продлен переходный период для применения единого казначейского счета при уплате таможенных платежей