НОВОСТИ QdProfessional

Валютний нагляд в Україні: резидентам та нерезидентам все ще необхідно дотримуватись вимог валютного законодавства

Після введення в дію Закон України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 № 2473-VIII (далі - Закон №2473) відбулися значні пом`якшуючі зміни з дотримання резидентами та нерезидентами вимог валютного законодавства, а саме:

-  збільшено граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними операціями з 180 на 365 днів;

- скасовано валютний нагляд за експортно-імпортними операціями сума яких є менша, ніж розмір, що установлений для фінансових операцій, що підлягають обов`язковому фінансовому моніторингу (сума дорівнює 400 тис грн), крім дроблення операцій з експорту товарів або дроблення валютних операцій;

- скасовано обов`язковість реєстрації резидентами в Національному банку України позик наданих нерезидентами;

- скасовано спеціальні санкції за порушення строків розрахунків;

- скасовано щоквартальне декларування валютних цінностей, доходів та майна, що знаходяться за її межами;

Фінансові санкції за порушення валютного законодавства залишились незмінними.

Так відповідно до ст. 13 Закону № 2473 порушення резидентами строку розрахунків тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відсотка суми неодержаних грошових коштів.

При цьому, на пеню, яка нарахована відповідно Закону № 2473, не поширюється положення п. 521 підрозділу XX "Перехідні положення" ПКУ.

Всі ці зміни в законодавстві спрямовані на забезпечення фінансової стабільності, економічного та соціального розвитку країни.

Валютний нагляд в Україні здійснюється Національним банком України, та у разі виявлення порушень, органи валютного нагляду мають право здійснювати перевірки з питань дотримання вимог валютного законодавства.

Так за результатами відпрацювання повідомлень від Національного банку України за січень – липень 2021 року Північним Міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків було донараховано 5,2 млн грн.

    nvp.tax.gov.ua

Документ классифицирован в разделах :
1.2.2.  Порядок таможенного оформления грузов
3.3.  Декларирование. Порядок пропуска и оформления грузов2021-10-05

З 1 жовтня — нові вимоги до оформлення ТТН : що потрібно в них вказувати?


2021-10-05

Алгоритм подання електронної форми заяви на повернення з державного бюджету та/або надміру сплачених сум через "Єдине вікно"


2021-10-04

Держмитслужба інформує! 4 жовтня (пункт пропуску "Дорогуськ" )


2021-10-04

Три нововведення