НОВОСТИ QdProfessional

Три нововведення

 1. Ми, нарешті, запустили обмін інформацією з Держказначейством по отриманню виписки, яка відображає рух коштів по бюджетних рахунках. Це саме те, чого в Держмитслужбі бракувало дуже багато років, і що хронічно вирішувалося методом повисіти на телефоні. Тепер ця інформація отримується в режимі реального часу, і митниці та профільний департамент можуть контролювати і спостерігати за коштами, які перераховуються в бюджет як ними самими (відповідно, з локальних депозитних рахунків та ЄКР) так і безпосередньо платниками (доплати, штрафи тощо). Крім того, бюджетні виписки дають можливість бачити виконання Казначейством повернення переплат з бюджету. У нас вже є ідеї стосовно подальших шляхів використання цієї інформації в "навколоплатіжних" модулях "Інспектора" та ЄАІС. Висловлюю найщирішу вдячність Державній казначейській службі України та окремо їхнім розробникам за плідну співпрацю.

2. Цього тижня в Держмитслужбі трапилася криптографічна міні-революція. Ми повністю переробили всю архітектуру накладання та перевірки КЕПів. Це стосується як "Інспектора", так і "Кабінету" і веб сервісів. Розгорнуто відповідні сервери на центральному рівні.

Досягнуто одночасно три мети. По-перше, підвищено захищеність всієї екосистеми. По-друге, перевірка КЕП на предмет дійсності сертифікату тепер відбувається в режимі онлайн. Тобто тепер нема необхідності підвантажувати списки відкликаних сертифікатів (СВС) на кожен компьютер митниці. А тут треба розуміти, що АЦСК оновлюють свої СВС, в кращому випадку, один-два рази на добу. Поки воно по ланцюжку у нас спуститься вниз, теоретично, недійсний підпис міг і проскочити. Зараз все в режимі реального часу: як тільки АЦСК скасував сертифікат, він в нас вже не пройде. По-третє, СВСи наразі вже досить великі, і вони повністю завантажувалися в оперативну пам’ять робочої станції, що не найкращим чином впливало на швидкодію програмного забезпечення.

Всі ці моменти за поточний тиждень вже відпрацьовані на сервісах, "Кабінеті" та центральному апараті, на митниці оновлення "Інспектора" піде в понеділок.

3. Ну і, нарешті, третя бомба. На цьому тижні ми розпочали в тестовому режимі обмін митною інформацією з ще однією з країн ЄС. З цілком зрозумілих причин деталей до офіційного прес-релізу не буде, поділюся тільки власними відчуттями.

Сказати, що ми отримали моральне задоволення від реалізації цього проекту - це не сказати нічого, адже шлях до довгоочікуваного фінального е-мейлу від наших зарубіжних колег з текстом: "Thanks, Alex, finally all is fine!" може тривати роками, а деколи навіть десятиліттями. В такі моменти ти втомлено відкидуєшся на спинку стільця, і весь цей шлях, всі нескінченні узгодження форматів, способів передачі, криптографії і притирок систем забуваються, і ти усвідомлюєш, що ми наблизили вітчизняну Митницю ще на один маленький крок до наших європейських колег. Сподіваюсь, що старт цього обміну допоможе як нам, так і нашим іноземним колегам у нелегкій митній боротьбі зі всім поганим за утвердження всього хорошого.

П.С.

Якщо при надісланні повідомлень в митницю Вам надходить: " Сертифікат не чинний ( при перевірці за протоколом OCSP)", це означає, що Ваш сертифікат  було скасовано ( треба  користуватися чинними  своїми сертифікатами). 

    Алекс Іва: Ви чекали на атомну бомбу? У нас є вона! Точніше, за звітний період ми потрудились так, що цих бомбочок виявилось не одна, а цілих три

Документ классифицирован в разделах :
1.2.2.  Порядок таможенного оформления грузов
3.3.  Декларирование. Порядок пропуска и оформления грузов2021-12-02

З 29 листопада 2021 року Держмитслужбою запроваджено пілотний проєкт виконання митних формальностей підрозділом митних компетенцій


2021-11-19

ОБОВ`ЯЗКОВО: При ЕКСПОРТІ в графі 50 МД щодо формату зазначення облікового номера перевізника-нерезидента


2021-11-15

Мінцифри поділилась досвідом у сфері довірчих послуг з країнами Балтії та Північної Європи на Digit Baltic 2021


2021-11-11

Щодо заповнення граф 18 та 21 МД